środa, 9 kwietnia 2014

Nowy blog aresztanta NawalnegoW marcu na polecenie władz administracja platformy blogowej „LiveJournal” zablokowała blog znajdującego się pod aresztem domowym opozycyjnego polityka Aleksieja Nawalnego. Uniemożliwiono także dostęp do kopii bloga publikowanej na stronie internetowej radiostacji „Echo Moskwy”. W tej sytuacji Nawalny, jego żona i współpracownicy otwierają nowy blog….
W każdej niezrozumiałej sytuacji otwieraj nowy blog….


Sytuacja jest rzeczywiście niezrozumiała. Roskomnadzor zablokował blog Aleksieja Nawalnego powołując się na decyzję sądu nakładającą na Aleksieja areszt domowy. Ale zaraz potem ten sam Roskomnadzor wyjaśnił, iż kwestia aresztu domowego nie ma tu znaczenia.

Choć znajduje się pod aresztem domowym Aleksiej Nawalny
nie ma zamiaru tracić kontaktu ze swymi sympatykami.
Ciekawe jak na jego nowy blog zareagują wladze?
Nie jest więc jasne co należałoby usunąć z bloga Aleksieja publikowanego na ŻŻ (livejournal.com – „mediawrosji), by zdjęta została blokada. Ta informacja jest ukrywana niczym tajemnica wojskowa. Na zadawane w tej sprawie pytania adwokaci nie dostają żadnej odpowiedzi.

Niestety administracja LiveJournal nie jest skłonna do udzielenia pomocy, nie ma o niczym pojęcia i nie chce niczego wyjaśniać.

W tej całej niezrozumiałej sytuacji zrozumiałe jest jedno – kremlowskie żuliki chcą zagłuszyć Nawalnego, Fundację do Walki z Korupcją i Partię Postępu. Czy im się to uda?

Rzecz jasna, nie !

Dodawajcie więc do ulubionych adres nowego blogu: http://navalny.com/

Specjalnie dla Roskomnadzoru, Prokuratury, Komitetu Śledczego, Gosnarkokontrola, Sanedpidslużby, Ministerstwa Sprawiedliwości i Gławryby chcieliśmy podkreślić: tu nie ma ani jednego posta ze starego bloga: http://navalny.livejournal.com/ . Nie ma tu też żadnego posta o demonstracjach (legalnych i zakazanych).

Nowy blog prowadzą współpracownicy Fundacji do Walki z Korupcją i Julia Nawalna.

Jeśli Aleksiej zechce tu się wypowiedzieć, to pisze dla nas notatkę długopisem na papierze: opowiedzcie proszę więcej o takim i takim żuliku i jego domu w Paryżu. Lub coś innego w tym rodzaju. Adwokaci Aleksieja przekażą nam potem tę notatkę i my piszemy odpowiedni post.

Obserwujemy wiele spraw, prowadzimy wiele śledztw. Mamy z pewnością wiele do opowiedzenia. Spodoba się Wam.

Aleksiej zgłosił jeszcze jedną propozycję, byśmy wprowadzili rubrykę :”Dyżurny bloga” – kilka razy w tygodniu współpracownicy Fundacji do Walki z Korupcją będą opowiadać szczegółowo o swojej pracy, w swym własnym imieniu. Doszliśmy to wniosku że niewidzialne „kulisy” naszej pracy mogą was zainteresować.

Tę stronę będziemy szlifować, dopracowywać, dopasowywać, byście się czuli na niej dobrze, by była dla was interesująca.

Tyle. Do usłyszenia.

PS. Pomożecie nam bardzo, jeśli opowiecie znajomym, przyjaciołom i wrogom o inauguracji tego bloga.


*Aleksiej Nawalny (1976), rosyjski polityk opozycyjny znany ze swej kampanii antykorupcyjnej. W 2013 roku jako kandydat opozycji uczestniczył w wyborach mery Moskwy. Obecnie znajduje się pod aresztem domowym w związku z wytoczonymi mu przez władze procesami sądowymi.


Na blogu „Media-w-Rosji” o Aleksieju Nawalnym:


Nawalny: dlaczego zrezygnowaliśmy z protestów ulicznych?

Proces w Kirowie, trzy miesiące kampanii wyborczej w Moskwie i nieoczekiwanie pomyślny wynik głosowania zmieniły status Aleksieja Nawalnego. Dzięki nim stal się on dzisiaj najbardziej perspektywicznym opozycjonistą i politykiem zdolnym do działania w skali całej federacji. „Słon” porozmawiał z Aleksiejem Nawalnym jak on sam zmienił się na przestrzeni ostatniego pół roku i co zamierza robić w przyszłości.

Nawalny: biegacz ze związanymi nogami

Lew Gudkow, dyrektor Centrum Lewady, uważa, iż pod koniec moskiewskiej kampanii wyborczej można zaobserwować wzrost popularności wszystkich kandydatów. Jego zdaniem, jednak prawdopodobieństwo, iż w Moskwie dojdzie do drugiej tury wyborów mera nie jest wysokie. Fragmenty wypowiedzi Lwa Gudkowa w programie Radio Swoboda.


Nawalny w oczach bliskich przyjaciół

Niemal natychmiast po powrocie do Moskwy uwolniony z więzienia Aleksiej Nawalny udzielił wywiadu Ksieni Sobczak w programie telewizji "Dozhd"". Agresywna wobec Kremla retoryka Nawalnego wzbudziła wątpliwości także jego zwolenników. Na głosy jego krytyków w swoim wpisie na Facebooku odpowiedziała Elena Czekałowa, żona wybitnego opozycyjnego dziennikarza Leonida Parfionowa. Jej wpis z pewnością zasługuje na uwagę. Do wyborów mera Moskwy pozostał miesiąc i tydzień.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz