czwartek, 6 sierpnia 2015

Ser Wróg


Kilka dni temu prezydent Putin wydal zarządzenie o likwidacji produktów żywnościowych objętych rosyjskimi antysankcjami i nielegalnie przywiezionymi do Rosji. Władze muszą się teraz wykazać, zademonstrować z jakim zapałem wypełniają decyzję prezydenta. Jednak w rosyjskim społeczeństwie obrazki ilustrujące niszczenie żywności wywołują zdecydowanie krytyczne reakcje. Rosja wciąż pamięta, ile pokoleń cierpiało koszmarny głód. Zdjęcia z operacji likwidacji sera w obwodzie biełgorodzkim opublikował świetny, redagowany w Jekaterynburgu portal Znak.com

Dziś w obwodzie biełgorodzkim zniszczono pierwszą partię produktów objętych sankcjami. Na miejscowym wysypisku śmieci likwidacji poddano 10 ton zakazanego w Rosji importowanego sera. Wydział prasowy regionalnego zarządu "Rossielchoznadzoru" w obwodzie biełgorodzkim poinformował portal "Znak.com", iż ser wyprodukowany przez nieznanego producenta zostal zatrzymany na granicy Rosji w końcu zeszłego miesiąca.

Likwidacja 10 ton sera zajęła ok. godziny. "Sera było bardzo dużo, cała ciężarówka "Kamaz". Część znajdowała się w oddzielnych opakowaniach, część oddzielnie. Zniszczono go przy pomocy ważacego 45 ton buldożera."
W zeszłym tygodniu prezydent Putin podpisał zarządzenie o likwidacji na granicy Rosji zabronionych w Rosji produktów objętych sankcjami. W odpowiedzi rząd przyjął szczegółowe zasady ich likwidacji. Szereg polityków i ekspertów zaapelowało o zmianę podejścia do objętych sankcjami towarów.


Także społeczeństwo występuje przeciwko niszczeniu jedzenia. Na stronie change.org pojawiła się adresowana do prezydenta Putina petycja. Jej sygnatariusze proponują, by produktów nie likwidowano a przekazywano potrzebującym za pośrednictwem organizacji charytatywnych. W chwili obecnej pod petycją zebrano 264 tysiące podpisów. 


Tłum: ZDZ

Oryginał ukazał się na redagowanym w Jekaterynburgu portalu Znak.com: http://www.znak.com/urfo/news/2015-08-06/1044013.html

Obserwuj i polub "Media-w-Rosji" na Facebooku:

Obserwuj nas na Twitterze:

Można też do nas napisać. Zgłosić uwagi, pochwalić, zapytać: mediawrosji@gmail.com


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz