wtorek, 26 sierpnia 2014

Legendarny rockman Makarewicz pisze list do PutinaOd kilku dni jeden z najbardziej zasłużonych i lubionych rosyjskich muzyków i piosenkarzy Andriej Makarewicz, lider legendarnej grupy „Maszyna Wriemieni” jest obiektem kampanii nienawiści organizowanej przez pro kremlowskie media.


 W filmie telewizji NTV Makarewicza nazwano „przyjacielem kijowskiej junty”, zarzucono mu także, iż nie interesujący się do tej pory polityką artysta, wystąpił z krytyką Kremla w związku z kryzysem ukraińskim,  gdyż władze odmówiły dalszego subsydiowania jego działalności artystycznej.
 

W parlamencie rozległy się głosy wzywające do pozbawienia Makarewicza nagród państwowych. Kampania przeciwko Makarewiczowi powiela stare radzieckie wzorce, przypominają się kampanie oszczerstw przeciw pisarzom, takim jak Borys Pasternak, czy Aleksander Sołżenicyn.


Zdesperowany Makarewicz napisał list do prezydenta Władimira Putina.
 
                                    Na występ Andrieja Makarewicza w wyzwolonym  przez armię 
                                    ukraińską Swiatogorosku pro kremlowskie media odpowiedziały 
                                    utrzymaną w starym, radzieckim duchu kampanią nienawiści. 
Prezydent Federacji Rosyjskiej
Władimir Władimirowicz Putin


Panie Prezydencie,


Trzeci tydzień z rzędu nie wysycha potok obelg i oszczerstw płynący pod moim adresem z łam gazet i ekranów telewizyjnych. Nazywają mnie „przyjacielem junty”, „sprzymierzeńcem faszystów”, „zdrajcą”, itd.

Przy tym jedynym „przestępstwem”, jakie popełniłem polega na tym, iż w ramach akcji charytatywnej, zaśpiewałem trzy piosenki w mieście Swiatogorsk, w obozie uciekinierów z Doniecka i Ługańska, a słuchaczami były dzieci uciekinierów. W związku z tym nie poczuwam się do żadnej winy. Wszystko to, co opowiadają w mediach na temat mojej podróży jest pozbawionym sumienia kłamstwem.

Grupa „Maszyna Wriemieni” istnieje 45  lat. Przez ten czas zdobyla miliony wielbicieli w Rosji i na świecie. I już na pewno nie  da się oskarżyć o brak miłości do Ojczyzny.

Pani Prezydencie, stanowczo proszę Pana o powstrzymanie tego zgiełku naruszającego moje dobre imię.


Na razie jeszcze Ludowy Artysta Rosji


Andriej Makarewicz
                                     
                                     "Poworot" to jeden z najbardziej popularnych utworów
                                     Makarewicza i Maszyny Wriemieni. 

Obserwuj i polub "Media-w-Rosji" na Facebooku:

Obserwuj nas na Twitterze:

Można też do nas napisać. Zgłosić uwagi, pochwalić, zapytać: mediawrosji@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz