czwartek, 2 marca 2017

Premier Miedwiediew to ma klawe życie...Aleksiej Nawalny i jego Fundacja do Walki z Korupcją udostępnili dziś w sieci rezultaty swojego śledztwa na temat majątku premiera Rosji, byłego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa. Pałace, jachty, winnice, posiadłości w Rosji i za granicą rejestrowane jako majątek fundacji charytatywnych. Na ich czele stoją jednak krewni, przyjaciele z lat studiów Miedwiediewa, ludzie zaufani. Nawalny nazywa premiera Rosji jednym z najbardziej skorumpowanych rosyjskich urzędników i polityków. Jednak, jak na razie reakcja na śledztwo Nawalnego była umiarkowana. 


Opozycyjny dziennikarz Arkady Babczenko nie mógł powstrzymać się od krótkiego sarkastycznego komentarza.

Krótkie streszczenie śledztwa przeprowadzonego przez Nawalnego w sprawie premiera Miedwiediewa:


Świetnie udokumentowane śledztwo Aleksieja Nawalnego demonstruje stopień skorumpowania premiera Rosji Dmitrija Miedwiediewa. Aleksiej Nawalny i Fundacja do Walki z Korupcją: przyjrzyjcie się, oto Dmitrij Miedwiediew, zwinął to i to, to i to, na jego imię zarejestrowano to i to, proszę, to jego winnice, jachty, posiadłości, odbywało się to wszystko według takich schematów, to są ludzie, a nawet zobaczcie w jakich Miedwiediew chodzi adidasach.

Facebook: Nie do wiary. To oznacza koniec Miedwiediewa

Natalia Timakowa (rzeczniczka premiera); mam to w dupie

Aleksander Bastrykin (szef Komitetu Śledczego): mam to w dupie

Dmitrij Pieskow (rzecznik prezydenta): mam to w dupie

Społeczeństwo: mamy to w dupie

Siergiej Szojgu (minister obrony): Odbiliśmy Palmirę


I na tym można postawić kropkę. Autor Arkadij Babczenko


Film Nawalnego na temat korupcji Miedwiediewa można znaleźć: https://www.youtube.com/watch?v=qrwlk7_GF9g


Oryginał komentarza Babczenki znajduje się na jego Facebooku: https://www.facebook.com/babchenkoa/posts/1007146596052240?pnref=storyObserwuj i polub "Media-w-Rosji" na Facebooku:

Obserwuj nas na Twitterze:

Można też do nas napisać. Zgłosić uwagi, pochwalić, zapytać: mediawrosji@gmail.comProjekt "Media-w-Rosji" ma na celu umożliwienie czytelnikowi w Polsce bezpośredniego kontaktu z rosyjską publicystyką niezależną, wolną od cenzury. Publikujemy teksty najciekawszych autorów, tłumaczymy materiały najlepiej ilustrujące ważne problemy współczesnej Rosji. Projekt "Media-w-Rosji" nie ma charakteru komercyjnego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz